Trend tropikalny

09:45:00

Tworząc ranking TOP 10 Trendy 2014 miałyśmy z Dziewczynami wiele typów. Nie wszystkie weszły do ostatecznej dziesiątki, a teraz widzę, że mógł to być błąd, albo po prostu powinnyśmy zrobić TOP 20.

Ola z Apetycznego Wnętrza zaproponowała wtedy motyw tropikalny jako jedną ze swoich prognoz i miała nosa. 
Coraz więcej, szczególnie teraz, gdy wakacje za pasem, pojawia się tego typu dodatków we wnętrzach. Motyw liścia palmowego króluje na tapetach, poduszkach, obrusach. 
Nawet kojarzona z prostotą ekipa Fine Little Day ma na ścianie w sypialni tapetę w palmy. Również w nowej kolekcji H&M Home znajdziemy tropikalne elementy. 


Jak wiecie jestem zwolenniczką minimalizmu, więc ten trend trochę mnie przerasta, ale myślę, że warto czasem popróbować. Żeby nie przesadzić można zacząć np. od jednej poduszki rzuconej na kanapę. Poniżej kilka moich propozycji. 

1 – Made It, 2,4 – były jakiś czas temu na Westwing, 3 – OBX Trading Group

Granica kiczu jest łatwa do przekroczenia, sekret tkwi chyba w umiejętności łączenia stylów. Jak widać powyżej, starałam się wybrać wnętrza ze smakiem, gdzie motyw tropikalny nie definiuje całości. Proste meble, gładkie powierzchnie i tylko jeden element ozdobiony np. liściem palmowym. Takie tropiki chyba nawet ja bym chciała mieć u siebie.

Miłego dnia Kochani – podobno już od dzisiaj pogoda nie będzie już tropikalna. Buźki!

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Rzeczywiście wybrałaś ładne wnętrza z tropikalnym motywem.
  Chyba bałabym się użyć takich wzorów , właśnie dlatego że łatwo można przekroczyć granicę :)
  Miłego dnia :) :*

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiadomo, że przy takich dużych motywach cała reszta wnętrza musi być trochę stonowana. Ale motywy tropikalne weszły również do mody, kiedyś już zresztą była obecna w ciuchach, we wnętrzach mniej.
  Podoba mi się zwłaszcza, że lubię motywy roślinne.

  Chyba coś wyhaftuję na tę okoliczność :))

  Pozdrawiam Olu nietropikalnie, u mnie dziś miły chłodek :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jest to mój ulubiony motyw, ale inspiracje bardzo bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie również bardzo podoba się motyw tropikalny. Nawet miałam plany na małą aranżację mojego kącika w salonie w tym klimacie. W zasadzie lato się jeszcze nie zaczęło :) Może się zmobilizuję

  OdpowiedzUsuń
 5. Do swojego mieszkania może nie, ale gdybym miała w posiadaniu mały domek letniskowy z chęcią bym tam wprowadziła krople tropików :) Albo na taras, tak na balkonie poduchy spisały by się świetnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Tropiki są wszędzie:) ale mi to nie przeszkadza. Bardzo lubię. Zwłaszcza ta niebieska mi pasuje.

  OdpowiedzUsuń

POLUB na Facebooku

Subscribe