Pimp your IKEA!

11:50:00

Był kiedyś taki program tv "Pimp My Car", gdzie dzielni mechanicy i projektanci przerabiali stare samochody na super-maszyny. Nie myśleliście, żeby z tego skorzystać? A może by tak podrasować swoja kanapę z Ikei?
Niemalże w każdym domu mamy coś z Ikei. Zgadzacie się? Jest to trochę monotonne. Mimo że staramy się być oryginalni, ilość wzorów obić czy pokrowców na meble jest w Ikei ograniczona. Możemy uszyć pokrycie samemu, ale nie wszyscy są na tyle zdolni czy cierpliwi. Na szczęście jest na to sposób. Są firmy, które zajmują się produkcją akcesoriów do mebli z Ikei.
Jedną z nich jest szwedzki Bemz. Znajdziemy u nich mnóstwo wzorów tkanin, z których uszyją nam pokrowiec na prawie każdy tym mebla rodem z Ikei. Mają w ofercie tkaniny od Marimekko i innych skandynawskich projektantów. Na pewno znajdziemy, to co nam się podoba.

Również rodzima Dekoria proponuje gotowe obicia na sofy szwedzkiego producenta. Może wybór nie jest tak duży jak w Bemz, ale jest kilka ciekawych wzorów.
Innym sposobem na lifting kanap i foteli jest wymiana nóżek. Tu z pomocą idzie Prettypegs. Szeroki wybór kolorowych elementów, ze specjalnie dopasowanymi gwintami, szybko i łatwo pozwoli nam zmienić wygląd naszej opatrzonej sofy.


A więc do dzieła! PIMP YOUR IKEA!

You Might Also Like

2 komentarze

  1. przydałoby mi się nowe pokrycie na rogówkę niestety w ikei nie jest dostępne na ten model

    OdpowiedzUsuń
  2. Bogusia, zajrzyj na www.soferia.pl. Tam mają pokrowce na wszystkie obecne meble IKEA. Asia

    OdpowiedzUsuń

POLUB na Facebooku

Subscribe