Ładny dom

09:25:00

Rzadko udaje mi się znaleźć taki dom, który podobałby mi się w 100 %. Tym razem też tak było. 


W tym przypadku urzekła mnie bryła i wygląd zewnętrzny budynku. Parterowy pawilon z drewnianą elewacją, dużo przeszkleń, czarne detale wokół okien. Wszystko to, tak oczywiste składa się na bardzo ciekawa całość.
Za to wnętrze nie jest w moim stylu. Urządziłabym je zgoła inaczej. Trochę, jak dla mnie, za dużo w nim drewnianych powierzchni. Nie gra mi to jakoś z wyposażeniem. Nie macie takiego wrażenia, że Was to przytłacza?Na plus jest oczywiście położenie. Dużo bym dała za taki widok z okien, chociażby w wakacje.
Lokalizacja: The Kapiti Coast, Nowa Zelandia
Rok zakończenia budowy: 2012

Zdjęcia: Jeff Brass

You Might Also Like

12 komentarze

 1. O matko! ale taras!!! :))) wow
  Może rzeczywiście masz rację. Chociaż całość dobrze integruje się z miejscem, jest spójne, może to kwestia kolorystyki?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla mnie wnętrze jest trochę mdłe, nijakie.

   Usuń
 2. dla mnie położenie jest warunkiem takich przeszkleń. Nie zniosłabym wścibskich sąsiadów zaglądających przez płot ;) a drewna faktycznie za dużo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, też odniosłam wrażenie ciężkiego i przytłaczającego wnętrza..uważam, że białe sufity, bez drewna uratowałyby przed klaustrofobią
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 4. Kochane babeczki :) jak się czyta wasze komentarze to serce rośnie - serce architekta (to ja) zadam wam więc pytanie - dlaczego do licha Polacy (w większości) mają taki okropny gust i wciąż królują domki typu grzyb leśny a nie taka piękna prosta architektura wykorzystująca potencjał miejsca? Marzę o takich inwestorkach jak Wy :) Ola

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny ten dom a jeszcze piękniejsze widoki. Od zawsze podobały mi się takie wielkie przestrzenie z dużymi oknami. Może kiedyś to marzenie się spełni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. jeśli ktoś ma taki piękny widok z okna to tego typu domy to idealne rozwiązanie...prosta geometryczna forma...kwintesencja minimalizmu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Za surowy, nie mój stajl :P

  OdpowiedzUsuń
 8. Mało przytulnie, ale widok i okna robią wrażenie :)

  OdpowiedzUsuń

POLUB na Facebooku

Subscribe