Jak się mają w ten piekielny upał Wasze ogródki? Na pewno nie najlepiej. Gdy temperatura trochę spadnie sięgniecie po węże ogrodowe i dacie roślinom trochę orzeźwienia. A co byście powiedzieli na taki oto sprzęt w najmodniejszych kolorach sezonu - węże ogrodowe Garden Glory. Aż by mi było szkoda ciągnąć je po ziemi...
Wczoraj miałam urodziny. Goście dopisali. Prezenty dostałam tematyczne, zgodnie z moją ostatnią "szajbą" czyli fotografią kulinarną. Od Pana G. blendę, którą będę mogła podoświetlać moje ujęcia. Niestety ofiarodawca trochę się "wkopał", bo teraz co chwilę słyszy: "Kochanie, potrzymasz...?".
Dostałam też książkę Helene Dujardin "Ujęcia ze smakiem", czytam w każdej wolnej chwili. Myślę, że wiele się z niej nauczę.
Z poza fotograficznych prezentów Rodzice sprezentowali mi piękny szklany klosz do ciasta. Na pewno kiedyś zagości na moich zdjęciach.
Nie byłabym sobą, gdym nie pochwaliła się swoimi wypiekami. Na stole zagościł tort Pavlowej z truskawkami i borówkami amerykańskimi zainspirowany wpisem na Strawberries from Poland oraz kruche babeczki z krem z mascarpone z tymiż samymi owocami. Pychota!
Nowa kolekcja, nowe aranżacje. Trochę różu, trochę złota. I jak zwykle biel i naturalne materiały. Taka będzie jesień w Bloomingville.
Bardzo lubię czarno-białe wnętrza. Moje mieszkanie też utrzymane jest w tych własnie kolorach.
Dziś czas na kolejna inspirację. Niewielki dom nad jeziorem.
Zdjęcia stąd.
Dziś czas na kolejna inspirację. Niewielki dom nad jeziorem.
Zdjęcia stąd.
Uwielbiam rynki i ryneczki, szczególnie wiosną i latem, kiedy mnóstwo tam sezonowych warzyw i owoców. Wczoraj wróciłam do domu z koszem pełnym truskawek, rabarbaru, ogórków, botwinki i młodych ziemniaczków. Do tego koperek, szczypior... Pycha.
Na obiadek kapustka zasmażana, ziemniaczki i kotlecik. Typowe polskie danie. Na deser tarta z truskawkami...
I jak zwykle ostatnio, chwyciłam za aparat. Uwieczniłam nastawione na kiszenie ogóreczki małosolne.
PS. Jakby Was już nudziły moje kulinarne fotki, to dajcie znać.
Na obiadek kapustka zasmażana, ziemniaczki i kotlecik. Typowe polskie danie. Na deser tarta z truskawkami...
I jak zwykle ostatnio, chwyciłam za aparat. Uwieczniłam nastawione na kiszenie ogóreczki małosolne.
PS. Jakby Was już nudziły moje kulinarne fotki, to dajcie znać.
Z samego rana zadzwoniła do mnie Mama z życzeniami. Dla niej zawsze będę dzieckiem...
Z okazji dzisiejszego święta, życzę Wam, żebyście wśród zgiełku dnia codziennego i dorosłych trosk, znaleźli chwilę na to by znów być Dzieckiem!
Miłego dnia!
Zdjęcie : decoratualma.
Z okazji dzisiejszego święta, życzę Wam, żebyście wśród zgiełku dnia codziennego i dorosłych trosk, znaleźli chwilę na to by znów być Dzieckiem!
Miłego dnia!
Zdjęcie : decoratualma.
































