Jak zaplanować kuchnię w nowym domu. Okap kuchenny marki GLOBALO.

20:30:00


Po ponad trzech miesiącach od kiedy zamieszkaliśmy w naszym nowym domu wiele rzeczy nadal jest jeszcze nie skończonych. Brakuje szaf, regałów, części oświetlenia, nie wspominając nawet o dodatkach czy tekstyliach. Zakładam, że to będzie proces. Długotrwały proces. Sukcesywnie będą pojawiać się kolejne elementy, bym za jakiś czas mogła osiągnąć satysfakcję z wymarzonego wnętrza. Wspominając historię poprzedniego mieszkania, taki stan chyba nigdy nie następuje. O ironio! Mimo to w momencie, gdy się z niego wyprowadzaliśmy, byłam bardzo zadowolona jak się ono prezentowało. Nasycenie dodatkami było w sam raz i czułam się tam bardzo dobrze. Tutaj też tak będzie, wszystko jeszcze przed nami.

okap kuchenny, kuchnia, kitchen, scandinavian kitchen

W nowym domu pomieszczenie, które jest już niemal takie jak je sobie wyobrażałam, to kuchnia. Moje wybory dotyczące mebli kuchennych, blatów czy sprzętów AGD bardzo dobrze sprawdzają się w użytkowaniu i cieszą moje oko każdego dnia. Mogłabym ponarzekać, że brakuje półeczek, roślin i innych dekoracji, ale daję sobie czas i cieszę się tym co już jest i wygląda pięknie. Dodatki będą pojawiać się z czasem i udomawiać również to wnętrze.I właśnie o tej kuchni dziś trochę więcej. W poprzednim wpisie mogliście zobaczyć jak rozplanowałam szafki, a dziś chciałabym powiedzieć Wam więcej o sprzętach AGD, a dokładnie o okapie, który wybrałam.
Na rynku mamy ogromy przekrój produktów w różnych stylach, typach i kolorach. Ja zdecydowałam się na sprzęt z oferty polskiej marki GLOBALO. Nie ukrywam, że w pierwszej kolejności patrzyłam na wygląd i przede wszystkim tym kierowałam się podczas poszukiwań. Padło na model z linii GLOBALO Design - NOMINA 90.4 SENSOR BLACK. Jest minimalistyczny, wykonany ze stali malowanej proszkowo na kolor czarny mat. Nowoczesny, ale też ponadczasowy. Wierzę, że długo nie wyjdzie z mody.W drugiej kolejności zaczęłam zgłębiać szczegóły techniczne sprzętu. To na czym mi najbardziej zależało, to aby był możliwie cichy (nasz na najniższym biegu ma 52 dB) i miał energooszczędne oświetlenia. Model, który użytkujemy spełnił w tej kwestii moje oczekiwania. A nawet więcej. Ma kilka fajnych funkcji, które doceniam podczas częstego gotowania. Po pierwsze jest bardzo wydajny (na poziomie od 295 aż do 725 m3/h). Ma trzy stopniową skalę prędkości działania (plus tryb boost), które ustawia się na elektronicznym panelu z wyświetlaczem LED w zależności od potrzeb. Wciąganie nieprzyjemnych zapachów to podstawowa funkcja każdego okapu, więc co wyróżnia ten konkretny? Z dodatkowych opcji najbardziej podoba mi się sensor pary, który automatycznie uruchamia okap kuchenny, w momencie gdy „wyczuje” wilgoć.  Fajnie się to sprawdza, gdy jestem zaaferowana mieszaniem w garnkach i nie myślę o przestawianiu poziomu intensywności pochłaniacza. Sprzęt robi to za mnie. Kiedy włączymy okap w funkcji AUTO, to poza automatycznym uruchamianiem, sensor pary pozwala też na zwiększanie lub zmniejszanie mocy pracy w stosunku do intensywności gotowania. To też pomaga. Taka „okapowa” sztuczna inteligencja.Co jeszcze? Mniej przeze mnie aktualnie używane, ale też przydatne funkcje to minutnik oraz timer, czyli wyłącznik czasowy, które działają nawet do 90 minut. Myślę, że timer przyda mi się, gdy jesienią będę przygotowywać intensywnie pachnące i wymagające długiego gotowania dania, jak bigos czy leczo. Wtedy ustawię sobie pochłaniacz na określony czas i przypomni mi, by zajrzeć do garnków po jego upływie. Wydaje mi się, że to całkiem praktyczne.

NOMINA 90.4 SENSOR BLACK może pracować również jako pochłaniacz, wtedy należy dokupić do niego filtry węglowe. Tak mieliśmy w poprzednim mieszkaniu, gdzie nie było możliwości podłączenia okapu do komina i też się to sprawdzało. W nowym domu, od początku było wiadomo, w którym miejscu będzie okap i została przewidziana rura do podłączenia. Jak się jednak okazało podczas konsultacji z technikiem marki GLOBALO, średnica rury jest za mała. Nie skreśliło to na szczęście tego modelu. Producent tak dopasował komponenty, by wszystko idealnie pasowała i działało na najwyższym poziomie. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło takie indywidualne podejście do klienta. Myślę, że to ogromna zaleta lokalnej polskiej marki, która składa sprzęt na miejscu i może dokonywać odpowiednich modyfikacji swoich produktów, tak by klient był zadowolony. Mnie to ujęło.

okap GLOBALO


Wracając jeszcze do tego od czego się zaczęło czyli designu. Jak pisałam wcześniej okap Nomina 90,4 Sensor Black zwrócił moją uwagę nowoczesnym wyglądem. Wszystkie produkty z tej serii (Globalo design) są pięknie wykonane i wpisują się w najnowsze trendy. Z takich jeszcze banalnych zalet tego modelu wyróżnię możliwość stawiania na nim roślin. U mnie stoją dwie i całkiem sobie chwalą tą miejscówkę.

Wpis powstał przy współpracy z marką GLOBALO.  

You Might Also Like

0 komentarze

POLUB na Facebooku

Subscribe