Postanowiliśmy zrobić porządek w pokoju, który z założenia miał być miejscem do pracy, ale jakoś do tego nie zachęcał. Został składowiskiem przedmiotów, które nie miały swojego miejsca. Na razie są plany i pomysły. Jak wszystko się uda pochwalę się efektami.
Na dzień dzisiejszy mamy biurko - gruby blat z płyty meblowej w kolorze brzozy na 4 nogach (klasyczny mebel biurowy). Biurko jest trochę za głębokie (1,0 m) - robiliśmy je na wymiar, ale nie sprawdziło się. Chcemy je zwęzić o 25 cm, a pozostały pasek wykorzystać jako parapet nad kaloryferem.
Mamy też lampki ze Sztokholmu, które do tej pory nie znalazły swojego miejsca w mieszkaniu.
Błękitne obecnie ściany przemalujemy na biało i szaro. Wstawimy wygodny fotel, na którym będę mogła usiąść i przypatrywać się Panu G. przy pracy.
Regał, który zbudowaliśmy jakiś czas temu, zyska nowy wygląd, poprzez dodanie kilku par szarych drzwiczek. Mam nadzieję, że dzięki temu zabiegowi oczyścimy przestrzeń z nieestetycznych gór papierów.
Regał, który zbudowaliśmy jakiś czas temu, zyska nowy wygląd, poprzez dodanie kilku par szarych drzwiczek. Mam nadzieję, że dzięki temu zabiegowi oczyścimy przestrzeń z nieestetycznych gór papierów.
Poniżej zestawienie stanu istniejącego. Biurko, tylko symboliczne, nasze wygląda inaczej.
A dalej trochę inspiracji i przedmiotów, które chciałabym, żeby znalazły się w naszym domowym biurze.
I co sądzicie? Liczę na Wasze opinie i podpowiedzi.
Ostatnio jestem zauroczona Waszymi mieszkaniami. Szczególnie pokazywane ostatnio na blogu Pod szczęśliwa 13 bardzo mnie urzekło. Jak Wy to robicie, że macie tak czyściutko i schludnie?
Z zazdrości w weekend pewnie wezmę się za lekkie porządki i zmiany u mnie, chyba że powstrzyma mnie upał... Się okaże.
A w międzyczasie zapraszam Was na film. Jeśli jesteście szczęśliwymi posiadaczami kanału DOMO+ (ja niestety nie) to dziś o 22.50 i jutro o 14.30 wyemitowany zostanie film "Eames: architekt i malarka". Myślę, że warto obejrzeć. Krótki opis filmu znajdziecie na stronie DOMO+. A mnie może ktoś go nagra...
Miłego weekendu!
Postanowiłam wprowadzić notkę cykliczną. Na razie nie określam konkretnie jak często będzie się pojawiać, ale myślę, że średnio raz na 2 tygodnie.
Mebelek, mebel, obiekt westchnień.
Jako pierwszy RAR (Rocking Armchair Rod Base), zaprojektowany przez Charles & Ray Eames w 1950 roku. Klasyka gatunku. Mój główny must-have.








Zdjęcia 1, 2, 3.
Mebelek, mebel, obiekt westchnień.
Jako pierwszy RAR (Rocking Armchair Rod Base), zaprojektowany przez Charles & Ray Eames w 1950 roku. Klasyka gatunku. Mój główny must-have.








Zdjęcia 1, 2, 3.






