Jak zmienił się mój salon, gdy powstała galeria ścienna i zawisły rośliny, czyli jak zapełniłam pustą białą ścianę w salonie.

18:19:00

Kiedy oglądam zdjęcia naszego salonu sprzed ponad roku, to nie mogę uwierzyć, że było tak inaczej. Pusta ściana nad stołem, aż kuła w oczy. I pomyśleć, że mieszkaliśmy tak ponad 8 lat. Kiedyś zdecydowanie bardziej podobał mi się totalny minimalizm. Dzisiaj wnętrze musi być przytulne, musi być czuć, że mieszkają w nim żywi ludzie. Z tego też względu pojawiły się na ścianie nasze zdjęcia, kilka grafik czy namalowana przeze mnie zielona gałązka. Zawisł zegar, a rośliny w makramach trochę się rozrosły i wypełniły przestrzeń. Zamiast dużego okrągłego lustra, o którym pisałam we wpisie o planowaniu galerii ściennej, zawisło małe lusterko, upolowane za grosze jakiś czas temu w sklepie KIK.

djęcia na ścianie ramki ikea ramki na zdjęcia pepco pomysł na ścianę ramki na zdjęcia na ścianę ramki na ścianie ramka na zdjęcia ramki do zdjęć ściana ze zdjęciami galeria ścienna inspiracje ścienna galeria zdjęć jak ustawic zdjecia na scianie
Bardzo długo się jednak zbierałam, żeby ta galeria ścienna powstała. Zastanawiałam się, jakie zdjęcia powiesić nad stołem. Czy oprócz zdjęć wybrać coś jeszcze? Przeglądałam stare magazyny, z których wycinałam ciekawe grafiki czy zdjęcia. Nawet chwyciłam za pędzel i namalowałam własny obrazek, który też znalazł miejsce na ścianie nad stołem. Gdy etap wyboru miałam już za sobą, szukałam odpowiednich ramek na moje zdjęcia i grafiki. Nie chciałam wydawać na to zbyt dużo pieniędzy, więc postawiłam na dość tanie ramki z Pepco czy z IKEA. Pomieszałam ramki czarne, białe z tymi z jasnego drewna. To co je łączy to prosty kształt i minimalizm. 

ramka na zdjęcia ramki do zdjęć ściana ze zdjęciami galeria ścienna inspiracje ścienna galeria zdjęć jak ustawic zdjecia na scianie jak powiesić zdjęcia na ścianie jak układać zdjęcia na ścianie jak eksponować zdjęcia na ścianie jak zaaranżować zdjęcia na ścianie jak rozplanować zdjęcia na ścianie jak ułożyć zdjęcia na ścianie
W następnej kolejności szukałam inspiracji, jak zaaranżować zdjęcia na ścianie. Przede wszystkim przeglądałam Pinterest i tak jak pisałam w poprzednim poście, przypinałam najciekawsze zdjęcia na moich tablicach.

jak powiesić zdjęcia na ścianie jak układać zdjęcia na ścianie jak eksponować zdjęcia na ścianie jak zaaranżować zdjęcia na ścianie jak rozplanować zdjęcia na ścianie jak ułożyć zdjęcia na ścianie jak powiesić zdjęcia na ścianie galeria zdjęć w domu domowa galeria zdjęć na ścianie galeria zdjęć na ścianie inspiracje

W rezultacie zdecydowałam się rozplanować rozmieszczenie ramek na ścianie sprawdzonym sposobem, czyli poprzez przyczepiania do ściany kartek o kształcie i wymiarach obrazków, które zamierzałam powiesić.

Na koniec zestawienie przed i po, czyli to co wszyscy lubią najbardziej. Tu widać jak ogromna zmiana zaszła w naszym salonie i jak prosta w wykonaniu galeria ścienna, zmieniła jego oblicze. 


Mieszkanie mieszkaniem, ale teraz moją głowę zaprząta głównie budowa domu. Na Instagramie pod hashtagiem #budowa_fotobloo możecie zobaczyć jej postępy, a najwięcej pokazuję w relacjach (też na Instagramie). Tam, przynajmniej raz w tygodniu, aktualizacja zaawansowania prac budowlanych. W relacjach wyróżnionych znajdziecie wszystkie dotychczas opublikowane filmiki.

W planach mam też wpis na blogu, w którym pokażę, to co dotychczas zrobiliśmy w temacie domu i jak niewiele, mimo kierunkowego wykształcenia, wiedziałam o całym tym procesie, póki nie zaczęłam sama siedzieć w nim po uszy. Mam nadzieję, że cierpliwie poczekacie, w międzyczasie śledząc mój profil na Instagramie

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Roślinki to nie mój klimat, ale galeria wraz z zegarem, który przypomina różę wiatrów po prostu ekstra!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna zmiana :) salon wygląda świetnie

    OdpowiedzUsuń

POLUB na Facebooku

Subscribe