Czasopisma

19:34:00

Dziś rano przeczytałam świetny artykuł na Decor8. Wszystko o czym pisze Holly jest prawdą. Na całym świecie wydawane są czasopisma o wnętrzach czy modzie, pełne kolorowych zdjęć idealnego życia. Tak różne od rzeczywistości. Również w Polsce.Mamy dwa rodzaje takich magazynów. Luksusowe, z wysublimowanymi wnętrzami pełnymi designerskich mebli i dekoracji. Są wśród nich "Dom i wnętrze", "Elle decoration", "Weranda" or "Villa". A także te bardziej zwyczajne z ładnymi zdjęciami i modnymi meblami. Warto wymienić tu "Cztery kąty" czy "Mój piękny dom".Kiedy przegląda się magazyn z pierwszej grupy trudno sobie wyobrazić, że Polacy mają takie apartamenty. Z tymi drugimi jest łatwiej, ale nadal, pokazywane w nich wystroje mieszkań nie są powszechne. Próbujemy im dorównać, ale nie jest to łatwe.W moim szarym i smutnym kraju ludzie tacy jak ja, którzy co dzień otwierają wnętrzarskie blogi, oglądają programy telewizyjne na ten temat czy w końcu kupują wymienione czasopisma, łatwo mogą popaść w depresję. Ciężko jest pozwolić sobie na stylowe meble czy piękne ozdoby. To nadal jest u nas luksus.

Musimy sobie więc radzić w inny sposób. I myślę, że największym sukcesem jest urządzić wygodne i ładne wnętrze tanim kosztem.

Zdjęcia Villa.

You Might Also Like

1 komentarze

  1. Zgadzam się z tym, co napisałaś. Sztuką jest zrobić coś z niczego, a mimo to mieć mieszkanie urządzone oryginalnie i z klimatem. Podziwiam tych, którzy umieją sami wyczarować nowe meble ze starych.

    OdpowiedzUsuń

POLUB na Facebooku

Subscribe